UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Więcej informacji znajdziesz tutaj.
TEATRNN.PL              Zapraszamy na nową stronę Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN" pod adresem: teatrnn.pl!   
TNN.PL > Pamięć Miejsca  > Kultura w Lublinie > Architektura i urbanistyka Lublina > Architektura i urbanistyka Lublina - Zabytki > Rynek Starego Miasta w Lublinie
Kamienica Rynek 12 w Lublinie

Kamienica Rynek 12 znana jako ?Kamienica Sobieskich? w tekstach źródłowych nazywana jest ?Kamienicą Konopniców?. W 1512 r. właścicielem budynku był Andrzej Schadurka. 

Kamienica Rynek 12 usytuowana jest w zabudowie zwartej wschodniej pierzei Rynku Starego Miasta, pomiędzy budynkami Rynek 11 i Rynek 13. Do budynku głównego przylegają dwie oficyny.

Obecnie w kamienicy mieści się przedszkole nr 26, w podziemiach zaś znajduje się restauracja ?Gramofon?.

 
 
 
 
 
 

 

 Kamienica Rynek 6 w Lublinie, Kamienica Rynek 2 w Lublinie, Kamienica Rynek 3 w Lublinie, Kamienica Rynek 4 w Lublinie, Kamienica Rynek 5 w Lublinie, Kamienica Rynek 7 w Lublinie, Kamienica Rynek 8 w Lublinie, Kamienica Rynek 9 w Lublinie, Kamienica Rynek 10 w Lublinie, Kamienica Rynek 11 w Lublinie, Kamienica Rynek 12 w Lublinie, Kamienica Rynek 13 w Lublinie, Kamienica Rynek 14 w Lublinie, Kamienica Rynek 15 w Lublinie, Kamienica Rynek 16 w Lublinie, Kamienica Rynek 17 w Lublinie, Kamienica Rynek 18 w Lublinie, Kamienica Rynek 19 w Lublinie, Kamienica Rynek 20 w Lublinie,

-->

Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione
1997 - ; Wszystkie prawa zastrzeżone; Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN, ul Grodzka 21, 20-112 Lublin

powered by prot hosting serwery

Wspłpraca: